14 lipca 2020 Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

zaścianek Babie Lato

Organizacja

Informacje nie tylko dla organizatorów.

Zaścianek Babie Lato jest gospodarstwem agroturystycznym udostępniającym swój teren na organizację imprez firmowych i prywatnych.

W ciągu około godziny można dojechać do nas z Warszawy, Łodzi i Płocka. Około pół godziny zajmie dojazd z Sochaczewa, Łowicza, Żyrardowa, Mszczonowa, Rawy Mazowieckiej. 

Oferujemy miejsce w Zaścianku-Poddębie (12 hektarów) lub inne na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Znajduje się tu miejsce na organizację imprez nawet dla paru tysięcy osób.

Teren przyjazny dla osób niepełnosprawnych

Przed stawem są do dyspozycji: parking na ponad sto pojazdów. Oryginalna strzecha, pod którą przy stylowych stołach zasiądzie wygodnie około 100 osób. Bar nad Stawem przyjmie wszystkich spragnionych napojów i deserów, a pod dachem zasiądzie około 20 osób. Wśród drzew rozrzucone są daszki pod którymi ustawiamy stoły cateringowe i do spożywania posiłków. Na ścianie zagajnika, tuż za ogniskiem, jest toaleta z przysznicami,także dla osób niepełnosprawnych.

W zależności od potrzeb aranżujemy miejsca na boiska sportowe, tory przeszkód czy na inne potrzeby programowe. Można też rozstawiać namioty o dowolnych rozmiarach.  Gwarantujemy podstawowe oświetlenie strzechy, baru, umywalki i terenu. W miejscach znajdują się punkty poboru wody głębinowej (z 25 m) i skrzynki prądowe. Woda nadaje się do picia, choć nie jest najsmaczniejsza.

Za stawem i dalej na "Zakręcie" można realizować dowolne punkty programu, nawet survivalowe, quady itp. Te dwa tereny graniczą na około 850 metrach z rzeką Rawką. Tam niekiedy organizujemy spływy dla rodzin z dziećmi i tam też kończą się ambitniejsze, parogodzinne spływy. Na Zakręcie najczęściej urządzamy pola namiotowe.

Standard

Standardowo zapewniamy świetnie przygotowany i zadbany teren (posprzątany, skoszona trawa, ustawione ogniska). Pod Strzechą jest 100 miejsc siedzących na ławach wiejskich i przy stylowych stołach. Do dyspozycji jest też bar z bali (na zdjęciu obok na pierwszym planie). Strzecha, bar, wiejska umywalka i teren są oświetlone. Nad niektórymi punktami cateringowymi możemy postawić zadaszenia. Na terenie rozprowadzona jest woda (3 punkty) oraz prąd (4 skrzynki RB - 10KW).


Niestety, nie możemy wszystkiego zagwarantować. Są więc utrudnienia.

Mamy na terenie toalety i prysznice. 

Nie możemy na 100 % zagwarantować dostawy prądu. Jeżeli nastąpi wyłączenie prądu dla wsi, to i u nas jego nie będzie. Wprawdzie dotąd nie zdarzyły się wyłączenia w trakcie imprezy, ale zdarzyć się mogą. Mamy agregaty na małe imprezy, ale dla bezpieczeństwa na duże imprezy trzeba sprowadzać agregator prądotwórczy o niezbędnej mocy.

Mamy też swoje wymagania.

W trakcie trwania imprezy na terenie nie może przebywać żaden samochód, przyczepki itp. Agregaty prądotwórcze, chłodnie cateringowe itp. - zasłaniamy zastawkami. Dzięki temu goście mają niezafałszowany kontakt z przyrodą. W trakcie przygotowań pojazdy poruszają się z szybkością nie większą niż 5-10 km./godz.

Jeżeli to możliwe, ograniczamy hałas. Namawiamy organizatorów imprezy do stosowania nagłośnienia tylko przy realizacji konkretnych punktów programu: konferansjerka, zabawy taneczne, koncert itp. Pomiędzy nimi prosimy o wyłączanie agresywnego, muzycznego tła, albo serwowanie go w taki sposób, aby „nie przebijał się” poza określone miejsca.

Niechętnie akceptujemy agresywne wizualnie materiały reklamowe (parasole z logiem, banery itp.), zwłaszcza jeżeli nie są to materiały danej firmy albo nie wynikają ze współpracy programowej.

Wynajęcie terenu

Koszt wynajęcia terenu Zaścianka wynosi od 500 zł. do około 10000 zł. Cena uzależniona jest od wielkości przesięwzięcia, jak ilości gości, zaangażowania logistycznego, programu, ilości dni najmu itp.

Zapraszamy do kontaktu (babielato@babielato.pl), z przyjemnością przygotujemy indywidualną ofertę wraz z wyceną.

Aby mieć pewność zarezerwowania uzgodnionego wcześniej terminu, należy wpłacić bezzwrotną zaliczkę w wysokości 49% uzgodnionej kwoty. Następnie, na tydzień przed planowaną imprezą, należy dopłacić pozostałą kwotę z podatkiem VAT (23%). Za zniszczenia poczynione przez uczestników imprezy, wykraczające poza zwykłe użytkowanie rzeczy, płaci organizator imprezy.

Informacje dodatkowe

Przy organizowaniu imprezy trzeba brać pod uwagę koszty dodatkowego wyposażenia, obsługi i realizacji programu. Firma i organizator imprezy muszą być tego świadomi.

Logistyka

Oprócz kosztów wynajęcia terenowych toalet (dla imprez powyżej 700 osób) i agregatów prądotwórczych (dla dużych imprez), trzeba zaplanować – zwłaszcza w okresie wczesnowiosennym i jesiennym, postawienie namiotów typu baldachim albo i kilkusetmetrowych. Koszty zwiększają dodatkowo wynajem stołów i krzeseł. Obowiązkiem firmy cateringowej jest utrzymanie czystości w trakcie imprezy i wywóz śmieci. Niekiedy firmy życzą sobie zapewnienie ochrony, chociażby parkingu. Zapewniamy toalety i prysznice.

Zaścianek może zaoferować organizatorom zewnętrznym, m.in. wynajęcie magazynu, 10 baldachimów różnej wielkości (od 2 do 50 m2) (od 4 do 40 m2), parasole, stoły piwne, plastikowe foteliki, hamaki, koce, leżaki, 3 agregaty prądotwórcze (4 i 7 KW), dodatkowe oświetlenie terenu (pochodnie, halogeny), profesjonalne grille.

Program.

Organizator powinien też zapewnić techniczne wyposażenie miejsc do realizacji programu. Możemy zaoferować: 6 rowerów, dwie łodzie, 2 pontony, wyposażenie boisk do piłki nożnej, koszyków, siatkówki, kometki, torów łuczniczych, plastikowy plac zabaw dla dzieci, gry towarzyskie w bule, rzutki, kubb, szachy itp.

Organizatorzy

Większość imprez w Zaścianku organizujemy sami. Najwięcej imprez organizowaliśmy poprzez naszą agencję, czyli: Agencja Artystyczna Dziesięciu Muz  a także Let's Go, Adventura. Zapewniamy kompleksową organizację zleconych przedsięwzięć. Odciążamy zleceniodawcę na wszystkich lub części etapów realizacji imprezy. Proponujemy skuteczne i adekwatne do potrzeb scenariusze, przystosowanie terenu, przygotowanie zaplecza konferencyjnego czy szkoleniowego. Zapewniamy oświetlenie, nagłośnienie, muzykę, aktorów, konferansjerów, hostessy, transport, organizację noclegów, druki promocyjne, informacyjne, zaplecze socjalne dla uczestników i wykonawców. Wykonujemy każdy rodzaj scenografii.

Zapewniamy własny catering, co znacznie obniża koszty tej usługi w porównaniu z cateringiem zewnętrznym. Z powodzeniem współpracowaliśmy z Cateringiem Sheraton, Party Serwis, Margon.

Zorganizujemy każde zlecenie zapewniając atrakcyjny program i zaplecze logistyczne nawet dla paru tysięcy osób.

Więcej informacji chętnie zaprezentujemy na indywidualnym spotkaniu. 

Aby zgłosić chęć realizacji imprezy w Zaścianku Babie Lato i dokonać wstępnej analizy potrzeb - pobierz kartę imprezy, wypełnij .................. i wyślij  na babielato@babielato.pl .

 

Przy dużych imprezach i survivalach warto też pomyśleć o karetce a niekiedy i o ochronie czy ratownikach nad stawem.

 

powrót