Zwiedzaj okolice
Okolice Zaścianka Babiego Lata
obfitują w miejsca cudowne i magiczne. Naszym gościom proponujemy kontakt z żywą, dynamiczną przyrodą. Ale niektórzy chcieliby więcej i jeszcze inaczej. Wówczas dodatkowo organizujemy program krajoznawczy. A możliwości jest mnóstwo.
Coraz więcej turystów interesuje się nie tylko znanymi zabytkami, szukają lokalnych niezwykłości, chcą nawet uczestniczyć w programach miejscowych domów kultury.
Zdobycie takich wiadomości umożliwia Internet.
Zaścianek Babie Lato włączył się ogólnopolski program Turystyka - wspólna sprawa dofinansowywany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (www.tws.org.pl) . Jednym z celów jest propagowanie regionalnych inicjatyw turystyczno-społecznych. Informowanie o atrakcjach turystycznych wykraczających poza jedną firmę turystyczną. Informowanie o wszelkiego typu dobrach i usługach, które uprzyjemniają pobyt w danym regionie.
Najpierw trzeba więcej wiedzieć o Bolimowskim Parku Krajobrazowym i jego rezerwatach: Rzeka Rawka, Kopanicha, Polana Siwica, Ruda Chlebacz. Oto linki do informacji turystycznej >>> Ziemia Łódzka oraz do oficjalnej strony >>> Parku Bolimowskiego.
Warto zatrzymać się w Bolimowie (Bolimów ). Zachęcamy do odwiedzania nie tylko zabytków architektury miejskiej i sakralnej strony >>>> Ziemia Łódzka. Więcej informacji podaje >>>Wikipedia.
Godni polecenia są też ludzie kultywujący rzadkie rzemiosła. Zachęcamy do odwiedzenia:
-
jednej z niewielu w kraju Odlewnii Żeliwa Bolimów ,
-
kuźnii kowalstwa artystycznego Edwarda Buczka zawsze serdecznie replica orologi orologi replica zaprasza. Oferuje (oprócz produktów) pokazy kowalstwa a wkrótce i zwiedzanie przydomowego muzeum z zabytkowymi kowalskimi narzędziami www.kowal.bolimow.net.
-
pracowni garncarskiej, legendy garncarstwa polskiego rodziny Konopczyńskich z 200-letnia tradycją, www.garncarz.com
W sąsiedniej wsi, Joachimów-Mogiły znajduje się >>> Cmentarz Żołnierzy Niemieckich obu wojen. W czasie pierwszej wojny światowej to tu po raz pierwszy użyto gazów bojowych. Tu też upamiętniono pomnikiem jedną z ważniejszych bitew Powstania Styczniowego 1863.
Koniecznie trzeba odwiedzić >>> Arkadię i Nieborów. Muzeum w Nieborowie i Arkadii, położone między Bolimowem a Łowiczem. Niewątpliwym przeżyciem będzie spacer po romantycznym ogrodzie.
O Łowiczu, o ludowej łowickiej kulturze można dowiedzieć się w >>> Muzeum w Łowiczu, słynnym na cały świat >>> Skansenie w Maurzycach i w prywatnym >>>> Muzeum Ludowym w Sromowie . Łowicz organizuje liczne, liczące się w kraju imprezy kulturalne o których informuje >>> Urząd Miejski.
Z Łowicza do Skierniewic można udać się na pieszą lub rowerową wycieczkę (43 km) pokonując Szlak: Łowicz - Arkadia - Nieborów - Bolimów - Bolimowski Park Krajobrazowy - Skierniewice - Stara Rawa >>>> więcej.
Skierniewice są miastem powiatowym dla Bolimowa a więc i dla naszej posiadłości położonej w Ziemiarach. Skierniewice rozwijają się niezwykle dynamicznie. Przez wiele dni można uczestniczyć w ciekawych przedsięwzięciach kulturalnych, ale także zawędrować od tej strony do Parku Bolimowskiego. Więcej dowiecie się z licznych stron: >>>> Ziemia Łódzka , Wirtualne Skierniewice , Portal prywatny Skierniewice.
Sochaczew słynie między innymi z dworów, a zwłaszcza z Żelazowej Woli: Muzeum - Dworek Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli , Muzeum Fryderyka Chopina. Warto jeszcze wiedzieć, że za parę lat powstanie tu Mazowiecki Port Lotniczy Sochaczew. Szczegółów, nie tylko o kulturalnych wydarzeniach można dowiedzieć się z lokalnych stron: Internetowy serwis Urzędu Miasta w Sochaczewie , Wortal społeczności sochaczewskiej.
W imieniu naszej, regionalnej społeczności serdecznie zapraszamy w nasze strony.